Namo šiltinimas polistirolu ir apdaila.

Polistirolas pagamintas namo šiltinimui - tai medžiaga iš labai lengvų suklijuotų granulių. Granulių sudėtis - 98%  oras ir 2% polistirenas. Polistirolo gamyboje naudojami specialūs slopinantys degimą priedai.  Apitikslieji polistirolo lapų išmatavimai   500x1000 mm. Polistrolo lapai namo šiltinimui būna su lygiais kraštais arba frezuoti (su špuntu). Analogiška  namo šiltinimo medžiaga - neoporas (pilkas polistirolas)- tai patobulintas polistirolas su grafitu.

Polistirolo žymėjimas.

Pavyzdžiui,  dažnai, namo šiltinimui, naudojamas polistirolas  EPS 70: raidė S reiškia, kad naudojamas ten, kur nėra apkrovos. Pagal Europos  standartą LST EN 13163 polistirolas turi atitikti stiprumui, šilumos varžos ir kitiems parametrams. Skaičius 70 tai - stipris gniauždant iki deformacijos 10%, kPa.  Daugiau parametrų...

Atitikimą standartui garantuoja polistirolo gamintojas.  Mes, iš savo pusės, kaip tikri namų fasadų šiltinimo profesionalai su didele patirtimi visada patarsime, kur ir kokį polistirolą geriau naudoti namo šiltinimui. Sienų šiltinimo medžiaga turi būti kokybiška, reikiamos markės.

Pagrindiniai namų fasadų šiltinimo ir apdailos etapai.

Namo pamatų šiltinimas polistirolu. Namo lauko sienų paruošimas:  sienos nuvalomos, pašalinami sienų nelygumai (išsikišimai), lauko sienų gruntavimas.

Namo šiltinimas, polistirolas ar vata?

 

Šiltinant namus ir pastatus didesnio aukštingumo,  taip  pat mokyklas,  ligonines,  degių medžiagų sandėlius  ir kitus  padidintų  priešgaisrinių rekalavimų  pastatų bei namų šiltinimui naudojama mineralinė vata. Šiltinant sudetingas, lenktos  formos  sienas  irgi naudojamos mineralines vatos plokštės, nes tokia medžiaga lanksti.

Namų šiltinimas polistirolu daugiausia tinka naujų  įndividualių namų apšiltinimui bei senų namų renovacijai.  Pagrindinis namo šiltinimo polistirolu privalumas - mažesnė namo šiltinimo  kaina.

Mineraliė vata yra žymiai brangesnė už putų polistolą. Polistirolas apie 10 kart lengvesnis, todėl lengviau sandėliuojamas ir transportuojamas. Polistirolo tvirtinimas prie sienų paprastesnis. Tvirtinant akmens vatą prie sienų reikalingi metaliniai inkarai ir metaliniai kaiščiai, reikia daugiau klijų. Šiltininant namą polistirolu, lapai tvirtinami paprastais  plastikiniais grybeliais ir reikia mažiau klijų.Polistirolas lengviau apdirbamas mechaniškai ir turi stabilią formą. Namo šiltinimas polistirolu, dėl išvardintų priežasčių, apie 25 % pigesnis. Priešgaisrinių reikalavimų atžvilgiu Lietuvoje kaip ir kitose  ES  šalyse - namai  šiltinami polistirolu su degimą slopinančiais priedais.

Polistirolo lapai uždengiami  tinku ir  armavimo mišiniu, klinkeriu. Toks namo šiltinimas  visiškai atitinka priešgaisriniams reikalavimams.

Šiltiname namo pamatus polistirolu.

Apšiltinti požeminį namo pamatą polistirolu galima ir savarankiškai, nes toks darbas nereikalauja apdailininko kvalifikacijos. Aplink namo pamatų nukasamas gruntas žemiau grunto išalos. Pamatų paviršius nuvalomas ir užtepamas (bitumas su benzinu) arba klijuojama prilydoma bituminė hidroizoliacija.  Ant viršiaus klijuojamas polistirolas šiltinimui. Polistirolą galima klijuoti karštuoju būdu jeigu klijuojame prie prilydomos dangos, arba naudojant specialius klijus- mastikas. Papildomai polistirolo lapai tvirtinami smeigėmis. Apšiltintus polistirolu namo pamatus reikia apsaugoti nuo gruntinių vandenų įrenginėjant drenažą, naudojant drenažines membranas arba kitais būdais. Dabar apšiltintus polistirolu namo pamatus galima užkasti.

Polistirolo klijavimas.

Polistirolo klijavimas prasideda  nuo cokolinio profilio tvirtinimo. Cokolinis profilis apsaugo apšiltintą namo fasadą nuo griaužikų.

 Cokolinis profilis tvirtinamas ne žemiau kaip 30 cm nuo žemės, tiksliai  išlaikant horizontalumą.  Nuo cokolinio profilio prasideda šiltinimo plokščių klijavimas. Visi plyšiai, lapų sudurimai,  nesandarumai, užpurškiami specialiomis klijavimo putomis. Priklijuoti polistirolo lapai, po 1-2 parų kampuose ir per vidurį  tvirtinamos smeigėmis prie namo sienos.

Apšiltintos polistirolu namo sienos negalima palikti ilgam, saulė  ardo neapsaugotą polistirolą. Polistirolas neutrali medžaga,  kuri nekeičia savybių su laiku jeigu apsaugota nuo saulės spindulių.

Sienų armavimas tinkleliu.

Kada klijai išdžiūvo ir polistirolas pritvirtintas smeigėmis prie namo sienų, peiliu ir metaline tarka nuvalomi visi sienų nelygumai (išsikišimai). Pastatomi armavimo kampai ir užarmuojamos namo  sienos.

Specialus armavimo stiklo audinio tinklelis įleidžiamas į armavimo mišinį. Visi langų durų angokraščiai ir namo kampai sutvirtintami kampuočiais ir armavimo tinkleliu įleidžiamu į klijus taip, kad armavimo tinklelis nesiektų polistirolo ir būtų paslėptas.  Ne iki galo išdžiūvus armavimo mišiniui, šlifuojami sienų nelygumai.  Dabar namo sienos apšiltintos, polistirolas jau apsaugotas nuo saulės ir drėgmės,  po 3-5 parų arba vėliau namo sienas galima tinkuoti dekoratyviniu tinku.

Fasado apdaila, dekoratyvinis tinkavimas.

Fasadų apdailai naudojami 3-jų rūšių  struktūriniai tinkai:  MINERALINIS TINKAS, AKRILINIS TINKAS, SILIKONINIS TINKAS.

Mineralinis tinkas labai patvarus, su laiku tik stiprėja. Atsparus korozijai, pelėsiams bei grybeliams. Po 3-4- jų parų po tinkavimo sienos dažomos fasadiniais dažais. Fasadiniai dažai įsigeria į mineralinį tinką ir dar labiau sustiprina dekoro sluoksnį.

Akrilinis tinkas  elastingas, nepraleidžia vandens, nebijo temperatūros svyravimo, namo fasadas ilgiau išlieka švarus, nereikės perdažyti.

Silikoniniai tinkai dažnai naudojami  daugiaaukščių pastatų fasadams, kartais vadinami savaiminio išsivalymo. Silikoninio tinko paviršius slidus ir nešvarumus nuplauna lietus. Fasada galima plauti.

Akriliniai ir silikoniniai tinkai impregnuoti, po tinkavimo apšiltintą namo fasado nereikia dažyti. Namo  fasadas  užtinkuotas elastingu akriliniu arbo silikoniniu  struktūriniu  tinku, nebijo nedidelių mechaninių smūgių (atšokusio kamuolio). Šiltiname namus Vilniuje ir Vilniaus rajone.

Namo šiltinimo kaina